BOR

Přihlášení:

Přihlásit

Partneři:

Táborová kronika 2024:

13.7.2024

Milí rodiče, 

první den jsme vyrazili na cestu do našeho tábora. Zde jsme se seznámili s Indiana Jonesem a jeho kolegy, a večer jsme prošli zkouškou, pomocí které jsme se rozdělili do 4 týmů a to sice: archeologové, etnologové, historici a kartografové. Zbytek dne jsme strávili seznamováním s ostatními táborníky a vedoucími. Za krásného západu slunce jsme se brzy odebrali ke spánku, abychom byli v plné energii připraveni na další den. Čeká nás první zastávka na naší dlouhé cestě za střípky Líšnického grálu - Vatikán. 

14.7.2024

Milí rodiče, 


druhý den jsme započali již tradiční rozcvičkou během ke ,,stromu”. Zde jsme narazili na samotného Indiana Jonese, a ten nám pověděl plán na následující den a jak získáme první střep Líšnického grálu. Naše cesta započíná ve Vatikánu. Zjistili jsme, že se první střep nachází u samotného papeže Františka IV. Mayerovského. Naštěstí se nám díky známosti podařilo zajistit u papeže audienci a snažili jsme se ho přemluvit, aby nám střep Líšnického grálu vydal. To se nám však nepodařilo a tak nám nezbývalo nic jiného, než střep uloupit. Večer jsme se vloupali do Baziliky Svatého Petra, kde se střep nacházel, a prostě jsme ho ukradli…

15.7.2024

Milí rodiče,


dnes jsme dorazili přes Atlantský oceán a Panamský průplav přímo do Peru. Zde je ukryt jeden z dalších střepů a to u Peruánského kmenu jménem Bórové. Udělali jsme s nimi dohodu, že pokud jim postavíme chrám, kde budou moct uctívat svá božstva, výměnou za to nám dají další střep z Líšnického grálu. A tak jsme v průběhu dne stavěli chrám a zároveň se zkoušeli přiučit písmu Bórového kmene. To se nám povedlo a získali jsme další střep. Náramně úspěšný den!

16.7.2024

Milí rodiče

v úterý jsme si dali volnější den a vyrazili na výlet do Žamberka. Zde jsme navštívili aquapark a vyšlo nám parádní počasí. Koupání si všichni užili a nejvíce nadšený jsme byli z místních toboganů. Navíc si Indiana Jones vymyslel vtipný úkol, a to shánění podpisů na 4 různé petice: petice za práva dvouhlavých hadů, za vytvoření vosí dimenze, za odvážně růžový klobouk pro Indiana Jonese a petice za švýcarky (tradiční sladké skořicové pečivo) ke každé snídani. Podpisů jsme získali přes 400. Poté jsme se vrátili do tábora a den jsme zakončili táborákem. Nemohlo chybět zpívání táborových písní za doprovodu kytaristů Edy a Jendy. Nejoblíbenější písničkou se opět staly Slavíci z Madridu: ,,Nebe je modrý a zlatý….’’ Pak jsme si zahráli Mravenčí ukolébavku a vyrazili spát. Dobrou noc! 

Kontakty

Email:
Vedoucí BORu:
Eliška Náprstková
720 434 320
naprstkovae@gmail.com
Číslo účtu:
1024347345/5500
IČ:
45248966

Klubovna

121.PS BOR
Jižní IV. / 10
Praha 4
141 00
mapa

Tábor

LT 121. PS BOR
Líšnice - Račovice
okres Ústí nad Orlicí
561 84