BOR

Přihlášení:

Přihlásit

Partneři:

Kronika oddílu 2022:

24.11.2022

V říjnu jsme se na oddíle zabývali především přírodou. Probrali jsme vše, co se v přírodě nachází, a jak se v ní správně chovat. Pro rychlé změření objektů v přírodě jsme si změřili části našeho těla. Nakonec jsme během posledního oddílu vyrazili do blízkého Krčského lesa, kde jsme postavili domečky místním skřítkům a zahráli si několik běhacích her. 

12.12.2022

Jaký byl listopadový oddíl?


První středu jsme se všichni seznámili a přivítali s novými vedoucími. Na začátku jsme se dozvěděli, že na nás útočí strašidla, takže jsme neměli na výběr a jako správní bojovníci jsme se rozhodli jim postavit. 
Byla to ale náročná cesta. Museli jsme prokázat odvahu a pustit se do opravdového dobrodružství. Vyrobili jsme si masky, abychom dokázali strašila zahnat, taky jsme museli trénovat správné míření na terč, abychom byli připraveni na boj. Také jsme nacvičovali skrývání, abychom byli připraveni na všechno. Jelikož jsme ale šikovní, všechno se nám podařilo a strašidla jsme s přehledem zahnali.

9.1.2023

Prosincový oddíl se nesl v duchu vánočních svátků. Nejprve jsme se setkali s Mikulášem, čertem a andělem, kterým jsme pomocí zadaných úkolů museli dokázat, že jsme hodní a zasloužíme si jejich odměnu. Všechny úkoly jsme úspěšně splnili a tak i dostali něco sladkého na zub. Další týden nám napadl sníh takže jsme měli možnost se na školní zahradě pěkně vyřádit. Klouzali jsme se, koulovali a prostě si užili spoustu zábavy. V klubovně jsme se pak zahřáli teplým čajem a pustili se do vánoční výzdoby abychom se pěkně naladili na blížící se Vánoce. Povánoční oddíl jsme strávili hraním her. Parádně jsme zvládli záludný kvíz, předváděli pantomimu a hádali postavy z pohádek.

4.2.2023

V lednu jsme měli návštěvu. Na Zemi k nám zabloudil malý princ prosil, abychom mu pomohli najít cestu domů na planetku B612. Samozřejmě jsme souhlasili, sestrojili jsme raketu a vydali se na cestu. Nejprve jsme narazili na planetku zeměpisce. Ten sice nevěděl, kde B612 leží, ale když nás prozkoušel ze zeměpisných znalostí, poslal nás alespoň přibližně správným směrem. Tam ležela planetka sportovce, u kterého jsme se sice zapotili, ale taky nám poradil. Tentokrát už ve správné sluneční soustavě jsme se krátce zastavili na planetce lampáře, na zimní planetě, lávové planetě a party planetě (odkud se nám vůbec nechtělo!), až jsme konečně dokázali určit správné souřadnice a dorazit na planetku B612. Malý princ nám byl moc vděčný, my jsme udělali dobrý skutek a zažili intergalaktické dobrodružství!

Kontakty

Email:
Vedoucí BORu:
Magdaléna Jakešová
739 845 008
magdalena.jakesova@gmail.com
Číslo účtu:
1024347345/5500
IČ:
45248966

Klubovna

121.PS BOR
Jižní IV. / 10
Praha 4
141 00
mapa

Tábor

LT 121. PS BOR
Líšnice - Račovice
okres Ústí nad Orlicí
561 84