BOR

Přihlášení:

Přihlásit

Partneři:

Kronika Jarňáků 2023:

11.3.2023

Zdravíme ze zasněžených svahů hor!


Chata Leonika nás přivítala tradičně planoucím krbem. V zápětí nás zcela pohltila napínavá hra Jumanji, ve které je uvězněn jeden vedoucí a my se jej budeme snažit zachránit. 

Moc se tešíme, až budeme brázdit místní svahy. 

12.3.2023

Krásné zasněžené ráno!

Ráno jsme se vypravili na sjezdovku Pařez, kde jsme se rozlyžovali a podle schopností jsme se rozdělili do týmů. Po svačince vyrazili silnější lyžaři na svahy Studenova a začínající zůstali na Pařezu, kde ve skupinkách po 3 lyžnících s jedním instruktorem zdokonalovali svoje dovednosti.

Odpoledne nás zasypala lavina. Venku proběhla úspěšná záchranná mise, která však měla pokračování v chalupě. Spoustu zásadních předmětů nám skryla lavina a my je rozpoznávali pouze hmatem. Zásluhou týmové práce jsme tuto náročnou činnost zvládli. :-) 

13.3.2023

Ahoj z hor!


Počasí nám příliš nepřeje, tak jsme svahům jen zamávali a v příznivých chvílích jsme vždy vyběhli ven, abychom společně bobovali nebo závodili v jízdě na čemkoliv.

Když se Krakonoš zlobil a seslal déšť, schovali jsme se do vyhřáté chalupy a hráli deskovky, karetní hry a kvízy, nebo jsme si opakovali pravidla pohybu na sjezdovce a kdo chtěl, mohl se přidat do kroužku kolem kytary. Samozřejmě pokračujeme v naší zimní variantě hry Jumanji, kde jsme tentokráte potkali Yettiho. Naštěstí i toho jsme přemohli a můžeme pokračovat dál.


14.3.2023

Zdravíme z Leoniky!


Protože nám Yetti odnesl lyže, byl dnešní den zasvěcen nelyžařským radovánkám ve Vrchlabí. Zatímco jedni dováděli v bazénech a na tobogánu, druhá skupinka využila hezkého počasí a vyrazila na poznávací okruh městem. V infocentru si vyzvedli návod na hru a protože jsou to správní dobrodruzi, zvládli dokončit dokonce dvě různé hry. Jedna odměna čekala opět v infocentru a druhý poklad byl skryt v truhle v jednom ze čtyř štítových domů. 

Po návratu týmy spojily své síly abychom získali lyže od Yettiho zpět a před dalším lyžováním jsme se museli zahřát a pořádně se obléknout. 


15.3.2023

Zpátky na svahy!


Po včerejším odpočinkovém dni se vracíme na svahy hor a protože sníh nám mizí před očima, udělali jsme si všichni výlet až do Harrachova. Horní část sjezdovky byla zpočátku hodně ledová, ale všechno jsme zvládli a užili si parádní lyžovačku a sluníčko. 

Odpoledne jsme věnovali mamutům. Učili jsme se pít jako oni a poté jsme stavěli pasti na jejich lov. Ulovili jsme všechny a v zemi Jumanji je zase o něco bezpečněji.


16.3.2023

Další zprávy z hor:


Dnes jsme se rozdělili na běžkařskou a sjezdařskou sekci. Běžkaři vyrazili do Harrachova, kde se nejprve seznámili s běžkami, rozcvičili se na stadionu, kde trénovali bezpečné pády, jízdu ve stopě, různé styly jízdy. Vyjeli nahoru lanovkou a pokračovali až na Studenov a zpět do Rokytnice. Druhá část lyžařů zdokonalovala svoje dovednosti na sjezdovce Pařez. Zlepšovali techniku a zvládli i slalom.

Když se všichni opět sešli v chatě, dostaly všechny týmy čas na secvičení divadelního představení. Vznikl tak celovečerní kulturní program, který si všichni moc užili.


17.3.2023

Posíláme poslední pozdrav z hor!

I tentokrát jsme se rozdělili na dva týmy: jeden, ve kterém někteří poprvé zkoušeli, jiní zdokonalovali svou jízdu na snowboardu opět na sjezdovce Pařez, a druhý tým, který vyrazil tentokrát na sjezdovku Kamenec do vedlejšího města. 

Odpoledne jsme hráli poslední týmové hry a těšili se na vyhlášení výsledků celé hry. Výsledky jsou vyhlášeny, medaile, diplomy a sladké odměny rozdány a teď je čas na tu správnou diskotéku!

Zítra se vám vrátíme a moc se na vás těšíme!


Kontakty

Email:
Vedoucí BORu:
Eliška Náprstková
720 434 320
naprstkovae@gmail.com
Číslo účtu:
1024347345/5500
IČ:
45248966

Klubovna

121.PS BOR
Jižní IV. / 10
Praha 4
141 00
mapa

Tábor

LT 121. PS BOR
Líšnice - Račovice
okres Ústí nad Orlicí
561 84