BOR

Přihlášení:

Přihlásit

Partneři:

Kronika Jarňáků 2022:

5.3.2022

Zdravíme z Rokytnice!


Cesta proběhla bez problémů, vyhlíželi jsme nadšeně každý sníh. Cestou k chalupě jsme se kochali pohledem na upravené sjezdovky a už se těšíme na zítřejší lyžování. Už jsme zabydlení, rozdělení do týmů, ozdobili jsme si hrnečky...

Staly se z nás Cukry, Tuky a Bílkoviny a necháme se překvapit, čím nás provede Byl jednou jeden život:-)

6.3.2022

První lyžování v Rokytnici


Dnes jsme prvně zamířili na Studenov. Přivítal nás manšestr a prázdné sjezdovky. Rozjezdili jsme se a rozdělili do týmů podle dovedností. Na svahu jsme si dali výbornou polévku k obědu a hurá znovu na svah. Rozjezdili jsme se všichni krásně a budeme naše dovednosti dále zlepšovat. 

Po návratu jsme prozkoumali naše smysly: chuť, čich, hmat, sluch i zrak.

Po dalším díle Byl jednou jeden život jsme šli spinkat a těšíme se na zítra. 


7.3.2022

Druhý den lyžování 


Vyrazili jsme na sjezodvku, kam náš lákalo od brzkého rána sluníčko. Všichni už umíme smýkaný oblouk, všichni zdokonalujeme svoje dovednosti na sjezdovce. Na svahu jsme poobědvali vynikající domácí tousty. 

Před chalupou nám vedoucí sehráli tři situace, které mohou nastat na sjezdovce a my se snažili poskytnout správnou první pomoc. Zjistili jsme, že nejdůležitější orgány jsou mozek, srdce a plíce a že mozek je nejdokonalejší počítač na světě. Také jsme si na vlastní kůži zkusili, že pro rozhodování je kromě rozumu důležité důvěřovat i vlastní intuici a emocím. Strašně jsme překvapili vedoucí,  co všechno jsme o tomto tématu věděli.

V týmech krásně spolupracujeme a těšíme se na zítřejší výlet. 


8.3.2022

Ahoj z Leoniky!


Aby nebyl dnešní - třetí - den kritický, vynechali jsme lyžování a vydali se na výlet. Cesta vedla Dřevosochařskou stezkou do muzea Starý kravín, kde byla bohatá expozice z života v Krkonoších. Cestou zpět jsme hráli tématické hry a užívali si zimní radovánky. V Rokytnici jsme si dopřáli rozchod a drobné nákupy pro radost.

Odpoledne jsme si povídali o zdravém stravování, co je vhodné pro naše tělo a co méně. Hravou formou jsme se naučili, co jsou cukry, tuky bílkoviny a ostatní složky stravy. Povídali jsme si o pitném režimu i hygieně. Večerní program završila barmanská soutěž míchání zdravých drinků v podání dětí. 

Zítra se těšíme opět na lyže a další zážitky a dobrodružství s kamarády. 


9.3.2022

Hezký večer z Rokytnice. 


Dnes jsme jeli prozkoumat svahy Kamence v Jablonečku. Kotva nás vylezla na slunečný vrch, kde jsme všichni  zkoušeli carving a slalom na profesionální dráze. K obědu jsme měli vynikající palačinky a po poledním klidu, protože bylo krásné slunečné počasí, rozhodli jsme se ho využít  a kdo chtěl, vyrazil na boby, sáňky a ježdíky. 

Odpoledne jsme si povídali o regeneraci, zdravých kostech a kloubech. Sbírali jsme vápník pro kosti a pořádně se oblékali,  abychom neprostydli. 

Hurá na další díly pohádky a do postýlek. Zítra se ozveme zas.


11.3.2022

Zdravíme opět z Rokytnice!


Dnes jsme se rozdělili na dvě skupiny: běžkařskou a sjezdařskou. První, běžkařská, skupinka se vydala z Rokytnice přes Kapličku na Ručičky. Upravené běžkařské stopy nás lákaly na výlet v nádherném slunečném počasí. I úplní nováčci na běžkách zvládli techniku tak dobře, že jsme si troufli na sjezd Studenova.

Druhá, sjezdařská, skupinka pilovala dovednosti, které získala v minulých dnech na svazích Studenova. K obědu měly obě skupinky vynikající domácí řízky přímo pod sjezdovkou nebo ve stopě. 

Celodenní běžky i sjezdovky nás sice unavily, ale zbyla nám energie i na večerní program, kde jsme si dál povídali o našem těle a zkusili si vyrobit v týmu tlusté střevo. 

Zítra nás čeká poslední lyžování den a slavnostní završení celého týdne.


11.3.2022

Poslední den v Rokytnici


Dnes se vydala všechna družstva na Kamenec užít si poslední lyžovací den. Bylo krásné sluníčko a málo lidí, tak jsme měli sjezdovku skoro celou pro sebe. 

Po návratu jsme se už vrhli na balení všech věcí, hurá na vyhlášení "celotáborové" hry a dorazila i hvězda večera DJ Luděj!

Dnes už se loučíme, jdeme spinkat a zítra se na vás těšíme. 

Kontakty

Email:
Vedoucí BORu:
Magdaléna Jakešová
739 845 008
magdalena.jakesova@gmail.com
Číslo účtu:
1024347345/5500
IČ:
45248966

Klubovna

121.PS BOR
Jižní IV. / 10
Praha 4
141 00
mapa

Tábor

LT 121. PS BOR
Líšnice - Račovice
okres Ústí nad Orlicí
561 84