BOR

Přihlášení:

Přihlásit

Partneři:

Kronika Jarňáků 2016:

27.2.2016

Naše cesta ubíhala klidně a pozvolně, že jsme si málem ani nevšimli když se před námi vztyčily mohutné hřbety Krkonoš. Neodolali jsme a hned jsme vyrazili na první průzkum blízkého okolí. Zdaleka ne vše je pokryto sněhovou přikrývkou, ale i přes to se nám naskytlo mnoho úžasných výhledů po zdejší krajině.

Když jsme se dostatečně vynadívali, odebrali jsme se do tepla našeho útočiště: horské chalupy Leoniky. Zde jsme se věnovali tomu abychom se všichni pořádně seznámili, přeci jen nás čeká celý týden společných zážitků. Po večeru plném her jsme slupli naši první večeři a pak už hurá na kutě. Zítra bude jistě náročný den, a na to se musíme pořádně vyspat.

28.2.2016

Den 2.: Zdolávací parta Krakonošových vrchů připravena v plné síle! Na sjezdovce jsme se rozřadili do průzkumných týmů a začali trénovat dobývání Krkonošských svahů. Den byl úspěšný, počasí nám přálo. Večer jsme začali v týmech pod názvy: Sojky práskačky, Jetiové a Krakonošův sněhulák, bojovat o Krakonošovy vrchy. Sněžku získal tým Sojek práskaček. Dobrodružství ale teprve začíná...Dnes už máváme na dobrou noc :) 

29.2.2016

Den 3.: Dnes byl trénink lyžníků poněkud mokřejší...oteplilo se, ale vypadá to, že napadne! Po návratu, sušení, umytí a výborném vývaru jsme se pustili do soutěžení o další Krakonošovy vrchy. Začali jsme pohádkou: Jak se Trautenberk pomstil Krakonošovi (a úplně mu to nevyšlo)...a na toto téma se nám rádci v poddání vedoucích spolu s členy našich týmu snažili předvést různé věci z pohádky. A dále nás Ing.meteorolog Vichr, PhDr.hydrolog Bláto a pan místní zemědělec Brambora (jehož paní Bramborová připomíná paní Columbovou) v čele s moderátorkou Kuřetem seznámili s pranostikami každého měsíce. Vítězným týmem dnešního dne byl: Krakonošův sněhulák. Máváme :)

1.3.2016

Den 4.: Máme 4. den výpravy, ale 3. den tréninku na lyžích a protože ten je vždy krizový, zvolili jsme dnes trénink mimo sjezdovky. Dopoledne jsme si protáhli tělo 7 km procházkou kolem Rokytnice, zazávodili jsme si , udělali andělíčky do sněhu, koulovali se a hráli další hry. Na naší základně Leonice jsme si dali skvělé boloňský špagety od kuchařů Máři a Přémi, pak polední klídek a následoval parádní výlet do Harrachovské sklárny, muzea skla a na bobovou dráhu. Večer pokračovalo dobývání Krakonošových vrchů pod velením horalů Luděje a Šaliny, získávali jsme poklad z hory, která se otvírá jen poctivým lidem. Tým, který dnes získal další z vrchů, jsou Jetiové. A teď už honem spát ať jsme fit na zítřejší ježdění. Dobrou :) 

2.3.2016

Den 5.: Krakonoš se rozhodl zasypat jen některé vrcholky a tak jsme se dnes za sněhem vypravili do Harrachova. Trénink na svahu byl úspěšný, všichni jsme se o kus zlepšili a moc si to užili. Večerní dobývání Krakonošových vrcholů bylo v divadelním stylu. Každý tým si připravil scénku na téma Krkonošských pohádek, které viděli za poslední 3 dny. Všichni předvedli parádní show! Fotečky naleznete níže anebo na našem FACEBOOKu A pro dnešek máváme a přejeme krásnou noc! 

3.3.2016

Den 6.: Dnes jsme se rozdělili na dvě průzkumné skupiny. Část se vydala na běžkách na vrchol Lysé hory a druhá skupina sjížděla celý den její svahy a trénovala na zítřejší závěrečný slalom. Po návratu si všichni členové výpravy po týmech vyzkoušeli jaké to je vozit seno a zrní pro zvířátka na trakaři. Následně rozdělovali krmení, které zvířátka smí a které naopak ne. A protože udělaly Krakonošovi velkou radost jak byly šikovní, rozhodl se jim darovat na památku trochu sněhu a děti si tak vytvořily krásná sněžítka, která si vezou domů. Bylo toho hodně, jdeme spát krásně unavení. Dobrou noc :)

4.3.2016

Den 7.: Vstali jsme vyspinkaní do růžova a natěšení na dnešní poslední den zdolávání Krkonošských svahů. Dopoledne jsme ještě trénovali, protože po obědě nás čekal závod! Jel se pořádný slalom. Všichni ze sebe vydali to nejlepší co mohli! Žádné plužení, skvělý styl a ta rychlost! Nádhera na to koukat :) Po návratu na chatu jsme si zabalili a teď se chystáme na večerní maškarní bál, na kterém budou vyhlášeni vítězové závodu a také vítězný tým celé výpravy. Jste zvědaví? My jo! 

4.3.2016

Den 7., část 2.: Závěrečný večer byl plný tance, soutěží a zábavy. Mrkněte na fotky :) Vyhlásili jsme vítěze slalomu, kteří si domů odvezli diplomy, a všichni ostatní účastníci výpravy, kteří nedosáhli na bednu, dostali zaslouženě pamětní listy za zdolání Krkonošských vrchů. V celo-výpravové týmové soutěži se umístili na 1.-2. místě společně Sojky práskačky a Krakonošovi sněhuláci a na 3.místě Jetiové. Všem gratulujeme k získaným vrchům a jednotlivcům  k úspěchům a pokrokům zvládnutým během výcviku! 

5.3.2016

Den 8.: Jedeme domů :( Všichni zdraví a spokojení :) Dorazili jsme v pořádku. Bylo to skvělý a těšíme se na další setkání na BORových akcích! 

Kontakty

Email:
Vedoucí BORu:
Magdaléna Jakešová
739 845 008
magdalena.jakesova@gmail.com
Číslo účtu:
1024347345/5500
IČ:
45248966

Klubovna

121.PS BOR
Jižní IV. / 10
Praha 4
141 00
mapa

Tábor

LT 121. PS BOR
Líšnice - Račovice
okres Ústí nad Orlicí
561 84