16.7.2023
Milí rodiče,
V sobotu jsme v pořádku dorazili do přístavu Dover, odkud v neděli započal závod cesty kolem světa. Phileas Fogg, vedoucí této akce, se vsadil o poměrně veliký obnos peněz, že zvládne tuto cestu tentokrát za 15 dní. K tomu však bude potřebovat pomoc a tak požádal své kolegy z jednotlivých cestovatelských spolků, aby mu při této cestě asistovali. Jde o 4 různé spolky: mezinárodní aviatický klub, liga přátel transkontinentálních železnic, společnost zaoceánské paroplavby a asociace dálkové cyklistiky. K jednotlivým spolkům se navíc přidaly děti, protože to bude cesta opravdu náročná a trnitá, a Phileas Fogg bude potřebovat veškerou možnou pomoc. Cestu jsme odstartovali v neděli při poledni z přístavu Dover. Poté jsme se přeplavili přes kanál La Manche k pobřeží Francie. Zde jsme také strávili zbytek dne. Pomohli jsme posbírat obrazy v muzeu Louvre, poznali místní kulturu a ochutnali francouzskou kuchyni. Byl to překrásný den, ale není čas na velké zastávky. Musíme si pospíšit, abychom stihli trajekt na ostrov Sicílii, kde strávíme následující den.
17.7.2023
Milí rodiče,
V pondělí jsme brzy ráno dorazili na ostrov Sicílii. Počasí je tu krásné, až tropické, vykoupali jsme se v místní řece Sicilici (Orlici), ale nemáme moc času se tu zdržovat, je před námi dlouhá cesta. Dopoledne jsme navštívili ve volné chvíli místní pizzerii. Pizzař se nám však moc nezdál a tak jsme ho chvíli pozorovali, až špehovali. Zjistili jsme, že pracuje s místní mafií, a tak jsme se jim radši vyhnuli širokým obloukem. Cestovali jsme však poměrně rychle a tak jsme si večer našli čas na posezení u táboráku a při kytarovém a ukulelovém doprovodu od Edy, Kájy a Julči jsme si zazpívali táborové písně. Nejvíce se dětem líbila píseň Slavíci z Madridu (refrén jsme zopakovali asi tak 10x....). Večer jsme si moc užili a zítra nás čeká Severní Afrika!
18.7.2023
Milí rodiče,
v úterý jsme navštívili Severní Afriku a to přesněji Egypt! Cestou jsme nemohli přehlédnout velkolepé gízské pyramidy. Do jedné z nich jsme se vydali ale čekalo nás tu nemilé překvapení - mumie! Navíc jsme v pyramidě uvíznuli a museli jsme tak splnit různé úkoly, abychom se z ní dostali. V tom nám navíc bránily mumie, které nás nechtěly ven pustit. Nakonec jsme naštěstí všechny úkoly zvládli a úspěšně se dostali ven. Poté jsme se vydali saharskou pouští směrem k Rudému moři. V poušti jsme bojovali s nedostatkem vody, už jsme si chvíli mysleli, že to nezvládneme, ale zachránila nás maličká oáza uprostřed ničeho. Zde jsme se utábořili a zítra se snad dopravíme k přístavu Hurgáda v Rudému moři, kde na nás čeká loď do Indie, přesněji Bombaje. Dobrou noc!
19.7.2023
Milí rodiče,
Úspěšně jsme se dopravili k přístavu Hurgáda v Mrtvém moři. Loď však vyráží až večer, a tak máme volný zbytek dne. Rozhodli jsme se proto relaxovat a navštívit nedaleké koupaliště v Letohradu. Zde jsme hlavně odpočívali, užívali si horkého počasí a chladili se v místním bazéně. Večer jsme zamířili zpět k přístavu, abychom stihli noční loď do Indie - Bombaje. Moc se na Indii těšíme, ale obáváme se Himalájí, které budeme v jedné časti cesty muset překonat. Loď vydá hlasitý tón, vyrážíme a zanedlouho už jsme na širém moři. Jdeme spát.
20.7.2023
Milí rodiče,
21.7.2023
Milí rodiče,
22.7.2023
Milí rodiče,
23.7.2023
Milí rodiče,
24.7.2023
Milí rodiče,
25.7.2023
Milí rodiče,
26.7.2023
Milí rodiče,
27.7.2023
Milí rodiče,
28.7.2023
Milí rodiče,
V pátek na nás čekala cílová rovinka a s tím závěrečná hra. Dopoledne jsme získávali potvrzení z různých institucí a úřadů (imigrační úřad, celní správa, hygienická stanice), než jsme mohli konečně zakončit naši cestu kolem světa. Potvrzení jsme získali a rychle jsme dobíhali do cíle. V cíli jsme však zjistili, že jsme to nestihli... A tak Phileas Fogg prohrál sázku a musel zaplatit 1 milion liber. Na to však neměl peníze, a tak si pro něj odpoledne přijela policie. Odpoledne jsme se ho tedy snažili zachránit. Postupným obchodováním jsme peníze našetřili. Večer se pak konal soud, kde jsme zaplatili kauci, a našeho přítele vysvobodili. Při čtení rozsudku se stala podivná věc. Soudce totiž přečetl jiné datum, než jsme si mysleli, že je. A tak jsme zjistili, že jsme cestu zvládli ve smluvený čas, akorát jsme špatně započítali pásmový přesun. Cestu kolem světa jsme tedy opravdu zvládnuli za 15 dní! Byl čas na oslavu!
29.7.2023
Milí rodiče,
121.PS BOR
Jižní IV. / 10
Praha 4
141 00
mapa
LT 121. PS BOR
Líšnice - Račovice
okres Ústí nad Orlicí
561 84