BOR

Přihlášení:

Přihlásit

Partneři:

Táborová kronika 2021:

17.7.2021

Den první: Vítejte v Boradavicích!

Začátek školního roku je tady! Letošní prváci se po náročném, ale zábavném nakupování nejnutnějších kouzelnických potřeb v Příčné ulici šťastně sešli na utajeném nástupišti 9 a 3/4. Kvůli covidu (nemoci, která se k nám rozšířila z mudlovského světa) jsme letos museli jet do školy záchranným kouzelnickým autobusem. Ten nás v pořádku dovezl až na místo.

Po příjezdu jsme se ubytovali v hradních komnatách, seznámili se se svými spolužáky a kantory a prošli jsme si areál hradu a blízkého okolí. Ve večerních hodinách jsme se sešli ke slavnostnímu zahajovacímu ceremoniálu ve Velké síni, kde nás Moudrý klobouk rozřadil do čtyř školních kolejí - jsou to: Myšipliž, Pstruhostruh, Strakoskřek a Žabožlab.

Pan profesor Brumbál, který letos dělá v Bradavicích prvním rokem ředitele, nás všechny mile přivítal. Podpořil nejen čistokrevné kouzelníky, ale i nově přijímané děti z mudlovských rodin, a ujistil nás, že ovládat magii se jistě všichni hravě naučíme. V příštích dnech nás čeká jak náročné studium, tak i velkolepá dobrodružství v kouzelnickém světě. Už se nemůžeme dočkat!

18.7.2021

Den druhý: Zahájení školního roku

Dnes ještě vyučování nezačalo - nejprve totiž musel každý z nás dokázat, že má ke studiu řádné předpoklady. Zkoušeli jsme proto vlastní sílu, rychlost, hbitost, odvahu, bystrost, výdrž a všeobecné kouzelnické nadání. Ukázalo se, že ke studiu všichni způsobilí jsme a od zítřka tedy můžeme začít s výukou.

Odpoledne jsme se blíže seznamovali s prostory školy, abychom se v nich dále lépe orientovali. Poznali jsme místní duchy, upovídané obrazy, prozkoumali jsme všechna prapodivná zákoutí učeben i společenských prostor a naučili jsme se základním kouzelnickým zvykům a praktikám.

Večer k nám přijela vzácná návštěva ze samotného Ministerstva kouzel, aby nám požehnala a oficiálně prohlásila školní rok za zahájený. Paní ministryně se tohoto úkolu sice hrdě ujala, měla ale očividné výhrady k vedení školy - především vyslovila pochybnosti, zda bylo správné, vzít ke studiu i děti z mudlovských rodin. Vypadá to, že pan profesor Brumbál to letos nebude mít lehké ani s Ministerstvem.

19.7.2021

Den třetí: První zvonění

Dnešní dopoledne jsme už strávili ve školních lavicích. Tedy ne tak docela - zatímco někteří studenti se pilně věnovali kouzelným formulím, studiu mudlů, přeměňování nebo se trápili nad přípravou začátečnických lektvarů, jiní v terénu trénovali obranu proti černé magii, pěstovali bylinky a zkoušeli také věštit budoucnost.

Odpoledne jsme řešili nepříjemný problém - do naší školy se dostali brouci, kteří požírali naše bylinky. Při jejich odstraňování jsme se nakazili ošklivou střevní nemocí a museli jsme se do večera léčit. Uzdravili jsme se však nakonec tak rychle, že jsme po večeři zvládli ještě i krátký nácvik famfrpálu. Byl to náročný den, ale naučili jsme se mnoho nového.

20.7.2021

Den čtvrtý: V předvečer Všech svatých

Po ranním vyučování jsme se odpoledne šli všichni hromadně umýt. To proto, že večer jsme měli slavit svátek Všech svatých a to je veliká událost. Sjeli se na ní vzácní hosté - duchové, které jsme museli náležitě uvítat. Také jsme si raději ještě upravili klobouky, aby nám to na večerní slavnost slušelo, a stihli jsme i krátký famfrpálový trénink. 

Samotná slavnost se moc vydařila - duchové si pro nás připravili lahodné občerstvení a akční casino. Atmosféra byla tak akorát strašidelná, abychom si jí užili a zároveň mohli jít spát s klidem. Snad se tu v noci žádné strašidelné potvory neobjeví...

22.7.2021

Den pátý: Útěk před trollem

Tak v noci se přece jen něco stalo! Někdo vpustil na školní pozemky trolla! Naštěstí ho včas zahlédli studenti, kteří si přivstali na famfrpálový trénink a stihli nás varovat. Brumbál rozhodl, že nejlepší bude celou školu evakuovat a rozejít se po skupinkách do všech možných světových stranách, abychom trolla zmátli.

To jsme také udělali. Jedna skupina uprchla do nedalekých Prasinek, kde si studenti mohli zahrát kouzelnický minigolf. Druhá po cestě navštívila čarodráhu ve Vydrníku sv. Drába a poslední skupinka studentů se dostala přes Dufftown dokonce až na kouzelný zámek Potštejn.

Všichni jsme si nakonec tuhle zábavnou evakuaci užili a když jsme se vrátili do tábora byl už troll profesorským sborem poražen a uzamčen ve sklepení, kde čeká až si ho odvezou specialisté z ministerstva.

22.7.2021

Den šestý: Brumbál a troll

Ráno jsme zjistili, že troll ze sklepení utekl! Brumbál se mu neohroženě postavil a před našimi obdivnými zraky ho porazil. Zbyl tu po něm ovšem ohromný nepořádek.

Během úklidu jsme našli kouzelnické šachy a tak jsme si je zahráli. Odpoledne jsme pak hráli famfrpál a večer jsme se vydali na slavnostní otevření nové kouzelné restaurace U Tří košťat. Dělají tam vynikající hamburgery!

Brumbálovi se ale po souboji s trollem udělalo nevolno - nejspíš se nakazil nějakou trollí nemocí! Proto jsme se v noci museli vydat do Zapovězeného lesa a najít tam léčivou modrou růži. To jsme zvládli a Brumbála jsme vyléčili.

Vrtá nám ale hlavou, jak se troll vlastně dostal do hradu? Nebylo to narafičené schválně? Nemají s tím něco společného ty tajné dopisy, které jsme našli? Kdo za tím vším asi stojí...

23.7.2021

Den sedmý: Školní sportovní den

Dnes jsme se vydali na hřiště u Prasinek na celodenní předvánoční sportovní klání. Soutěžili jsme ve všemožných disciplínách a vyzkoušeli jsme sporty jak kouzelnické, tak mudlovské. Bylo to náročné, ale i tak jsme si to moc užili. 

24.7.2021

Den osmý: Vánoční ples

Máme tu Vánoce! A také se nám blíží velkolepý turnaj čtyř kouzelnický škol. U příležitosti jeho zahájení a taky na oslavu Štědrého večera jsme přichystali velký vánoční ples. Celé odpoledne jsme připravovali výzdobu, zdobili perníčky, učili jsme se společenské tance a samozřejmě jsme se také myli, oblékali, líčili a všemožně upravovali.

Na ples přijeli také hosté z ostatních kouzelnických škol, se kterými se zítra utkáme v turnaji o Pohár kouzelníků. Byli to studenti z Krásnohůlek, Kruvalu a Myslobrku. Ples začal předtančením hostům poté prefektů, následoval tanec s učiteli a pak už se to na parketu celý večer hemžilo všemi studenty.

Večírek jsme zakončili Brumbálovým grandiózním kouzelným ohňostrojem a pak nám učitelé předali pod stromečkem dárek k Vánocům - obrovský stříbřitý plášť. Ale proč jsme ho vůbec dostali? A k čemu nám asi bude?

25.7.2021

Den devátý: Turnaj čtyř kouzelnických škol

Nadešel den, kdy se Boradavice střetli v souboji o Pohár kouzelníků se třemi dalšími kouzelnickými školami - Krásnohůlkami, Kruvalem a Myslobrkem.

Náš první úkol, ve kterém jsme soutěžili proti Krásnohůlkám, byl ukrást dračí vejce. V těch jsme našli nápovědu, že na odpolední disciplíny se nám bude hodit osvěžující lektvar, a tak jsme na něj během dopoledne sháněli suroviny.

Odpoledne jsme se utkali s Kruvalem v prokletém běhu a přetahování se o čarovné lano. Pak jsme ještě vyzvali Myslobrk na vědomostní závod s přenašedly. 

Pohár jsme nakonec vyhráli! Předseda KAŠe (Kouzelnické Asociace Škol) nám jej slavnostně předal u večerního táboráku.

26.7.2021

Den desátý a jedenáctý: Výlet do Prasinek a exkurze do světa mudlů

Za odměnu, že jsme vyhráli Pohár kouzelníků, jsme se dnes neučili, ale vydali jsme se na výlety. Mladší studenti šli do Prasinek, zatímco ti starší se vydali objevovat mudlovský svět a podívat se, jak to funguje v mudlovské společnosti.

Pro účely exkurze přespávala druhá skupinka mimo Boradavice v nekouzelnickém ubytovacím zařízení a vrátila se s kopou nových poznatků a suvenýrů až následující den. Mladší žáci se mezitím pilně a svědomitě věnovali péči o kouzelné tvory.

28.7.2021

Den dvanáctý: Kujme pikle...

Dnes ráno jsme se myli a současně si opakovali hlavní učivo z jednotlivých předmětů. Po obědě jsme se totiž měli znovu po delší době vrátit do lavic. Pod rouškou neviditelného pláště jsme však byli svědky rozhovoru ministryně Mrchové a člena školní rady Fazolia - vypadá to, že rada chce Brumbála odvolat z funkce ředitele školy! Prý ti brouci i ten troll byli jeho vina - ale vždyť to vůbec nemůže být pravda!

29.7.2021

Den třináctý: Ministerstvo zasahuje

Přece se to stalo! Ministryně Mrchová dnes ráno odvolala profesora Brumbála a místo něj jmenovala ředitelem Augusta Ňoumala, který je zjevně jen loutkou v rukách ministerstva. Paní ministryně si tu teď diktuje vše podle svého! Dává vyhlášky úplně na všechno – na to, že nesmíme pít čaj, nesmíme létat na košťatech - dokonce vyhlásila, že je dnes úterý a ne čtvrtek.

Přišly ale i tvrdší vyhlášky – jako kouzelníkům z mudlovských rodin nám byla zrušena prezenční výuka a bylo nám zakázáno učit se v prostorách školy. Kde teď ale máme studovat na závěrečné zkoušky? V Zapovězeném lese?

Naštěstí se nám otevřela komnata nejvyšší potřeby – tam se můžeme na nějaký čas uchýlit. Museli jsme si tam ale tajně přenést učebnice a různé další pomůcky. Ráno jsme tam tedy nanosili knihy z knihovny a odpoledne jsme komnatu zvelebovali a přetvářeli tak, aby nám mohla sloužit jako útočiště ke studiu.

Večer však přišla další vyhláška! Že prý musíme naše komnaty vyklidit, abychom poskytli více prostoru studentům z čistokrevných kouzelnických rodin. Proto jsme museli přespat venku na školních pozemcích. Jestli to s těmi vyhláškami půjde takhle dál, tak tu možná opravdu už brzy studovat nebudeme…

30.7.2021

Den čtrnáctý: Závěrečné zkoušky

Nadešel den, kdy se ukáže, co kdo dokáže. Závěrečné zkoušky nemá ministryně právo zrušit ani nás k nim nemůže nepřipustit – je to tedy naše šance, jak jí dokázat, že jsme opravdu pilní studenti a nadaní kouzelníci.

Zkouškami jsme všichni prošli se skvělým prospěchem a paní ministryně se nestačila divit. Když jí pak investigativní novináři z Denního věštce pověděli o zadržené korespondenci mezi členem školní rady Fazoliem a ředitelem Ňoumalem, která dokazovala, že to oni vlákali do hradu trolla, vpustili k nám brouky a narafičili to na Brumbála, ministryně uznala svou chybu a jmenovala Brumbála opět ředitelem Školy čar a kouzel v Boradavicích. Snad také už konečně pochopila, že kouzelníci z mudlovských i čistokrevných rodin jsou si rovni.

Profesor Brumbál nakonec vyhlásil výsledky Školního poháru a všechny koleje společně oslavily krásný závěr školního roku. Bylo to opravdu velkolepé!

31.7.2021

Den patnáctý: Sbohem Boradavice!

Školní rok končí, začínají prázdniny. Je na čase opustit útulné Boradavické komnaty a vydat se hezky domů. Poté co jsme pomohli školníkovi a profesorskému sboru poklidit v ložnicích, halách i síních, jsme se odebrali k záchrannému autobusu, který nás dovezl zpátky na nádraží King’s Cross.

Nakonec nezbylo než se rozloučit s našimi spolužáky i profesory a pak se sice se slzami v očích, ale s hřejivým pocitem v srdci vrátit domů k naším nejdražším. Bude se nám stýskat – ale jen do příštího roku, kdy se snad zase všichni uvidíme ♥

Kontakty

Email:
Vedoucí BORu:
Magdaléna Jakešová
739 845 008
magdalena.jakesova@gmail.com
Číslo účtu:
1024347345/5500
IČ:
45248966

Klubovna

121.PS BOR
Jižní IV. / 10
Praha 4
141 00
mapa

Tábor

LT 121. PS BOR
Líšnice - Račovice
okres Ústí nad Orlicí
561 84