BOR

Přihlášení:

Přihlásit

Partneři:

Táborová kronika 2010:

17.7.2010

Zápis první:

konečně jsme dorazili na místo. Pluli jsme proti proudu Nilu téměř celý den, než se před námi objevilo dávné sídlo faraonů - Líšnice. Jakožto potomkům starověkých šlechtických dynastií Ankh, Scarabeus, Vedžet se nám dostalo audience u samotného faraona a jeho knežích. Přislíbili jsme mu službu a on nás přijal mezi své přátele a pověřil nás stavbou honosné pyramidy.

18.7.2010

Zápis druhý:

Bohové nám nepřejí, celé dopoledne vydatně prší. Je třeba přinést jim větší oběť, snad si je brzy udobříme. Takto se stavba pyramidy protáhne... ale nevadí, faraon nás pozval na seznamovací oběd, kde se všechny rody sejdeme, společně se poznáme a probereme stavbu pyramidy do detailu. Ale máme jeden problém, místní písmo je pro nás stále záhadou, musíme se jej co nejdříve naučit!

Je odpoledne a konečně přestalo pršet..Proto nás faraonovi písaři vyslali do nedaleké oazy, kde nás tajemným hieroglifům naučili.

19.7.2010

Zápis třetí:

Dnes se faraon bezpěčně přesvědčil o naší věrnosti. Po jeho boku jsme společnými silami získali trůn horního i dolního Egypta a sjednotili tak celou říši.

Stavba pyramidy však nekončí. Je třeba sehnat materiál. Naštěstí se blíží karavany se zásobami. S jejich pomocí jistě pyramidu úspěšně dokončíme.

Nyní nás však čekají oslavy sjednocení Egypta a faraonova korunovace. Proběhne slavnostní oheň.

20.7.2010

Zápis čtvrtý:

Stavba je ohrožena...král Hyksósů, obávaný Apopi, táhne na Egypt a chce jej obsadit. Musíme proto naši říši bránit. Je třeba se zásobit potravinami, jdeme lovit hrochy.

Města jsou v obležení, svádíme krutou bitvu s hyksóskou armádou, abychom je ubránili. Ale nedaří se nám, nepřítel je silný, byli jsme zajati a odvlečeni do otroctví. Nicméně se nám podařilo uniknout a vracíme se na pomoc faraónovi.

21.7.2010

Zápis pátý:

Mnoho našich bojovníků padlo. Hyksósové vladnou Egyptu, faraon je v ústraní a spoléhá na naši pomoc. Nejpre však musíme uctít naše zemřelé druhy. Faraonovi kněží nás zasvěcují do tajů pohřebního rituálu - mumifikace.

Obracíme se na pomoc k bohům. Získali jsme pergamen s mocným kouzlem na vyvolání bájných hadů, kteří nám pomohou Hyksósy porazit. Musíme získat přísady do tajemné substance, která hady vyvolá.

Je večer. Přísady máme a odebíráme se na posvátné místo, místo posledního odpočinku bájných hadů. Kéž nám jsou bohové naklonění a hady se podaří vyvolat.

22.7.2010

Zápis šestý:

Jsme zachráněni, bájné kobry jsme vyvolali. Nyní vyrážíme na průzkum do nepřátelského území. Snad najdeme našeho špiona, dlouho se neozval.Poustni zar je silnejsi, nez jsme cekali, mame s nim sraz u slepeho ramene Nilu, ve starovekych vodnich laznich Letohrad...

22.7.2010

Zápis šestý - pokračování:

Průzkum v Hyksóském městě, tedy přesněji v zabraném Egyptském městě, se podařil. Dokázali jsme se spojit s naším zvědem a donesli jsme Faraonovi velmi cenné informace o našem nepříteli. Ten nás za to zpět v táboře štědře odměnil, a tak stavba honosné pyramidy mohla pokračovat.

23.7.2010

Zápis sedmý:

Hyksósové jsou neporazitelní, je třeba hledat pomoc jinde. Kněz boha Thovt faraonovi poradil, požádat o pomoc mocného vládce podzemní říše, Usira. Jedině on může Hyksósy porazit a dosadit tak faraona zpět na sjednocený Egyptský trůn. Náš úkol je zřejmý, musíme najít ostatky boha Usira a v tajemném rituálu vyvolat jeho sílu.

Plány nám však hatí nečekaná písečná bouře, řádí téměř celý den a stále se vrací. Faraon nás proto pozval do svého paláce, abychom navzájem změřili síly v oblíbené soutěži "Staroegyptský sarkofág", kde mu ukážeme, jak vládneme slovem, hereckými schopnostmi a jak zruční jsme v odhalování tajemných obrazců. Poté pro nás otevře Starověké Casino.

24.7.2010

Zápis osmý:

Písečná bouře konečně ustává, můžeme tedy pokračovat v hledání Usirových ostatků. Nejdříve však vyrazíme na menší trénink naší zručnosti a obratnosti. Cestou se pokusíme vyloudit úsměv na faraonově ustarané tváři. To se zatím podařilo jen několika z nás, Petrovi, Edovi a Michalovi.

Je odpoledne, bouře ustala a tak vyrážíme na cestu k Usirově hrobce, kde nalezneme jeho božský artefakt, který nám pomůže Usira oživit.

Cesta je dlouhá a plná nástrah, nakonec jsme je ale překonali a konečně stojíme u hrobky. Ale ne!!!!! Hrobka je otevřena, to není možné...někdo tu byl před námi a artefakt odnesl! Co teď? To faraona nepotěší.


25.7.2010

Zápis devátý:

Zpráva o vykradené hrobce faraona zničila. Rozhodli jsme se rozehnat jeho chmury divadelním představením. Každý rod předvedl výjev z egyptského života.

Moudrý Thovt nám poradil, jak Usira vyvolat i bez artefaktu. Je třeba sehnat všech 14 Usirových ostatků a spojit je v jeden. Vyrážíme do území dravých skarabeů, kde se nachází první ostatek. Snad se nám podaří jej získat.

Jeden člen rodu Ankh je nezvěstný! Kde může být? Ztratit se přeci nemohl. Hyksósové? Vždyť o našem úkrytu nevědí... jdeme jej hledat.

26.7.2010

Zápis desátý:

Michal byl nalezen. Unesli ho Hyksósové. Chtěli od něj vyzvědět, kde se ukrývá faraon. On však tajemství neprozradil! Hyksósové ale znají naši polohu, musíme se umět bránit. Proto faraon opět otvírá cvičiště pro bojovníky.

Naši zvědové objevili informaci o dalším ostatku! Získat jej nebude snadné, nachází se totiž v říši Mrtvých. Jediná cesta vede přes poslední soud, kde bůh Anubis zváží naše srdce, zda nejsou obtěžkána hříchy. Podle toho nás pak pustí na onen svět, nebo nás pošle za hrůzostrašnou Požíračkou srdcí. Věřím, že se k ní nedostaneme a všichni společně další Usirův ostatek v říši Mrtvých objevíme.

27.7.2010

Zápis jedenáctý:

Je noc,posel přijel s neuvěřitelnou zprávou. Nedaleko našeho tábora je svatyně Hyksósů, kde ukrývají ukradený Usirův artefakt. Jdeme jej získat pro faraona.

Faraon nás za Usirův artefak štědře odměnil. Bůh Ra faraonovi vnukl vidění o dalších úkrytech Usirových ostatků. Musíme neprodleně vyrazit na dalekou pouť a ostatky přinést. Některé jsou však příliš vzdálené a jeden den na cestu nestačí. Nejstarší z nás se oddělí a zítra ostatky donesou. Ostatní se vydávají hledat na méně vzdálená místa.

28.7.2010

Zápis dvanáctý:

Naši nejstarší jsou stále na výpravě za ostatky mocného Usira, který je naší poslední nadějí v boji proti Hyksósům. Držíme jim palce a doufáme že jejich pouť bude zakončena úspěšně.

My ostatní jsme uspořádali útok na hyksóskou pokladnici, která stráží Usirovu ruku, nohu a ucho. Kromě jich zde Hyksósové nashromáždli velké bohatství, které nám ukradli při jejich dobyvačné výpravě Egyptem. Vzali jsme si je tedy zpět.

Večer po setmění se konečně navrátili naší poutníci a s velkou slávou přinesli další Usirovy ostatky. Nyní je již máme všechny, a za rozbřesku můžeme uspořádat rituál oživení.

29.7.2010

Zápis třináctý:

Podařilo se! Usir byl oživen!

Náš rituál proběhl v pořádku a po bohu silného Usira se naše šance proti Hyksósům významně zvyšují. Usir sám je rád že byl osvobozen z věčného zatracení, ale aby nám skutečně pomohl požaduje důkaz o naší síle a odhodlání. Proto ho dnes dopoledne musíme přesvědčit že my jsme ti, kdo Hyksósy opravdu vyžene.

Během naší velké bitvy s hyksósy došlo k nevídanému úkazu. Nad egyptskou vyprahlou pouští se rozpoutala bouře, jakou nepamatují ani nejstaší z nás. Blesky jako by si vybíraly pouze lodě Hyksósů, vodní víry stahovaly jejich plavidla do hlubin a naše nechávaly nedotčené. Pod jejich vojsky se otevíraly tekuté písky a pohřbívaly jejich bojovníky navěky. Bylo to obrovské vítězství našeho národa, a Egypt bude již brzy v našich rukou.

30.7.2010

Zápis čtrnáctý:

Usira jsme přesvědčili, je nám nakloněn. Ale to ne! Z paláce se k nám donesla hrůzná zpráva. Zatímco jsme se cvičili, Hyksósové unesli Faraona, je nezvěstný. Musíme ho najít a osvobodit. Naštěstí jsme ale od našich zvědů získali zprávu o nedalekém táboře Hyksósů, nastražíme tedy pasti a nejakého určitě chytíme.

Povedlo se! Chytli se hned tři. Od nich a s pomocí bohů jsme vyzvěděli, že Faraona vězní a budou přepravovat nedaleko od našeho úkrytu. To je naše šance, tam ho s mocným Usirem osvobodíme, Hyksósy nadobro zaženeme a Faraona dosadíme zpět na Egyptský trůn.

31.7.2010

Zápis patnáctý:

Vítězství!!!!!!!! Faraon, díky naší pomoci, opět vládne sjednocenému Egyptu. Hyksósové byli nadobro poraženi. Teď už nás čekají jen oslavy a dokončovací práce na stavbě pyramidy...

1.8.2010

Zápis šestnáctý:

Faraon je zpět na Egyptském trůnu, v zemi je klid a mír, pyramida je těsně před dokončením, náše mise je u konce. Všechno dobře dopadlo, takže se spokojeně, plni zážitků, se spoustou báječných vzpomínek vracíme domů.

Kontakty

Email:
Vedoucí BORu:
Eliška Náprstková
720 434 320
naprstkovae@gmail.com
Číslo účtu:
1024347345/5500
IČ:
45248966

Klubovna

121.PS BOR
Jižní IV. / 10
Praha 4
141 00
mapa

Tábor

LT 121. PS BOR
Líšnice - Račovice
okres Ústí nad Orlicí
561 84