BOR

Přihlášení:

Přihlásit

Partneři:

Táborová kronika 2022:

3.7.2022

Naši milí rodiče,

v sobotu jsme v pořádku dorazili do Hobitína právě ve chvíli, kdy se začala chystat narozeninová oslava Bilba Pytlíka. Po zabydlení se v hobitích norách, které budou po následující dva týdny naším domovem, jsme se připojili k přípravám. Těsně před propuknutím oslav na své kárce dorazil i Bilbův starý známý mocný čaroděj Gandalf Šedý. Se západem slunce mezi nás zavítal i oslavenec, na jehož počest byl zapálen oheň a noční nebe rozzářil i ohňostroj. Když se ale rozplynul dým z rachejtlí, se zděšením jsme zjistili, že Bilbo zmizel. Do spacáků jsme uléhali se vzrušením, jak se Bilbovo zmizení vysvětlí. 

Pac a pusu, 

Vaši hobiti

4.7.2022

Milí rodiče,

jsme zpět s dalšími zprávami z Kraje. V neděli ráno nám mocný Gandalf převyprávěl legendu o Jednom Prstenu, čímž nám Bilbovo zmizení osvětlil. Po snídani jsme se rozdělili do čtyř hobitích rodin, ve kterých poneseme Prsten do Mordoru, čímž obnovíme ve Středozemi mír. Po cestě se budeme snažit získat nejlepší příběhy z našich dobrodružství. Celou neděli jsme tedy zasvětili tréninku na nadcházející náročnou cestu. V nových rodinkách jsme se nejdřív poznávali a ladili vzájemnou chemii v týmových úkolech, a poté jsme prověřili své schopnosti při skrývání a přenášení tajných kódů. Vše dopadlo dobře a zítra se tedy můžeme vydat na cestu! Zítra vám dáme zase vědět, jak se nám daří. 

Prozatím ahoj!

Vaši neohrožení hobitci

4.7.2022

Drazí rodiče,

dnes jsme se přesunuli do Hůrky, kde jsme potkali Aragorna, udatného bojovníka, který se nám nabídl, že nás bude doprovázet na naší cestě. S Gandalfem a Aragornem jsme se vydali na pouť do elfího města Roklinka. Nejdřív jsme se ovšem museli na cestu sbalit a s nákladem překonat různé překážky. Ještě před obědem jsme se pak museli vyhnout skupince nebezpečných, ale také hloupých zlobrů. Po poledním posilnění následovala kličkovaná mezi stromy v hustém háji, ze kterého nám vyhládlo natolik, že jsme si museli najíst jídlo v lese. K večeru jsme se ale v pořádku dostali do Roklinky, kde nás přivítal sám král elfů Elrond. My si teď jdeme odpočinout do pohodlných elfích postýlek a ozveme se zase zítra. 

Pac a pusu

Vaši znavení půlčíci

5.7.2022

Drazí rodiče,

pobyt v Roklince jsme si vinou špatného počasí bohužel museli prodloužit. Na cestu se tedy opět vydáme co nejdřív to půjde. V Roklince jsme ale nezaháleli a pod vedením elfů se připravovali na výzvy, které nás po cestě mohou potkat. Určitě se bude hodit zejména lekce střílení z luku, v čemž elfové vynikají. Večer jsme se zúčastnili sněmu, který nechal svolat král Elrond. Zúčastnili se ho mimo nás s Gandalfem a Aragornem zástupce trpaslíků Gimli, elfský princ Legolas, syn správce království Gondor Boromir a naši známí půlčíci Frodo, Sam, Pipin a Smíšek. Tato skupina se stala členy Společenstva Prstenu a dostala za úkol zničit Sauronův prsten v Hoře Osudu. Hrdě jsme úlohu přijali a už se těšíme na společné putování.

Ozveme se zase zítra.

Vaši hobiti

6.7.2022

Milí rodiče,

tak jsme na cestě! Přestože ráno spadlo pár kapek, celodenní putování jsme si moc užili. Cestovali jsme se ve třech skupinách podle věku, abychom mohli přinést více příběhů z dobrodružství. Nejmladší a střední půlčíci putovali do nedalekého městečka Žamberk a cestou potkali spoustu zvířátek. Skupinka nejstarších se vydala na náročný pochod přes osady Letohrad a Žamberk. Všichni jsme se setkali za soumraku před bránou do podzemního města trpaslíků Morie. Dnes ještě přečkáme noc před vstupem do města a zítra se vrhneme na luštění kódu, který nás pustí dovnitř.

Pac a pusu,

Vaši unavení hobitci

7.7.2022

Drazí rodiče,

úspěšně jsme se dostali do Morie! Zjišťování hesla k otevření brány nám sice dalo zabrat, ale společnými silami jsme na něj přišli. Uvnitř na nás ale čekalo nemilé překvapeni. Trpaslíci město už dávno neobávají a místo nich se zde usídlili skřeti. Celý den jsme tedy strávili sbíráním a vylepšováním našich zbraní a brnění, abychom je dokázali porazit. Práce to nebyla jednoduchá a po včerejším náročném putování jsme měli co dělat, abychom skřety odrazili. Naštěstí se nám to povedlo a úspěšně jsme městem prošli. Vyšli jsme na druhé straně hory a po nelehkých bitvách si zítra můžeme dát od cesty do Mordoru den volno. Více informací vám napíšeme co nevidět.

Vaši udatní bojovníci

8.7.2022

Milí rodiče,

jsme zpět s dalšími zprávami o našem dobrodružství. Dnes jsme zůstali na místě za branami Morie a dali si mezi našimi rodinkami sportovní turnaje. Starší hobiti soutěžili v ringu, fotbalu a vybíjené a mladší v přehazované, vybíjené a fotbalu. Přestože jsme si to moc užili, už se nemůžeme dočkat, až se zítra vydáme na cestu. Další zastávkou je elfí království Lothlorien s královnou Galadriel. Další zprávy z našeho putování čekejte brzy!

Vaši hobití sportovci

9.7.2022

Drazí rodiče,

Dneska jsme se dostali do elfího království Lothlorien, kde nás přivítala královna Galadriel. Protože je její veličenstvo nakloněno našemu plánu zničit prsten, neodešli jsme z lesa s prázdnou. Galadriel nám dala životní moudra a cenné maličkosti pro každého ze členů společenstva. Odpoledne jsme již opustili její království, ale hned za hranicemi nám zkřížili cestu super skřeti. Bylo to těsné, ale unikli jsme jim. Držte nám palce v dalším putování.

Vaši hobitci

10.7.2022

Milí rodiče,

Stejně tak, jako včera, i dnes jsme měli co dočinění se skřety. Tentokrát jsme se ale nesnažili utéct, ba naopak, své nepřátele jsme si důkladně prohlédli, abychom je mohli identifikovat a následně je zneškodnit. To se nám díkybohu podařilo. A protože boj se skřety je velice špinavá práce, museli jsme se pořádně osprchovat v teplé vodě. Teď už se opět čisťounký těšíme na další den.

Pac a pusu,

Hobiti z Kraje

11.7.2022

Milí rodiče,

Přišel den, kdy jsme se my, jako Společenstvo prstenu rozdělili na dvě části. Starší šli s Gimlim, Legolasem a Aragornem po stopách skřetů, kteří unesli Pipina se Smíškem, zatímco malí zůstali v táboře a následovali Froda se Samem. Den v táboře probíhal následovně: plížení do tábora jako nenápadní hobiti, stopování, stavění domečků jako vzpomínka na líbezný Kraj a na závěr hledání pokladu. Velcí se na puťák vydali hned po snídani a jejich cílem byl sever.

Další zprávy z našeho putování již brzy,

Vaši hobiti

12.7.2022

Ahoj všem doma,

V úterý ráno nás mile překvapilo dobré počasí, které jsme s malými využili na celodenní výlet. Naším cílem byl Letohrad, kde jsme si na náměstí dali rozchod a po rozchodu jsme pokračovali do místního fun parku. Vyskákaní a vyblbnutí jsme se vydali na zpáteční cestu. Teď už unavení odpočíváme ve stanech a těšíme se na zítřejší příchod puťáků.

Pac a pusu,

Vaši hobiti

13.7.2022

Milí rodiče,

Dnes jsme se opět spojili s druhou částí Společenstva, neboť puťáci přišli hned po snídani. I když to nebylo snadné, společně jsme premluvili Stromovouse, aby nám pomohl proti Sarumanovi a se slíbenou pomocí jsme se vydali stavět hradby. Kromě toho jsme také lehce odpočívali a užívali si teplejší počasí.

Posíláme mílion pusinek,

Vaši hobiti 

14.7.2022

Drazí rodiče,

Tábor už se nám chýlí ke konci a naše pouť za zničením prstenu snad také. Frodo se Samem dnes u mola narazili na Gluma, který jim slíbil pomoc s cestičkami vedoucími do Mordoru. V odpoledních hodinách jsme utužovali přátelství mezi Frodem a Samem, stejně tak jako v týmech.

Mějte se krásně,

Vaši hobiti 

15.7.2022

Milí rodiče, 


Dnes nás čekal poslední závěrečný den. V týmech jsme dopoledne hráli celotáborovou hru. Záleželo hlavně na tom, jakou strategii zvolíme, ale šlo také o rychlost. Najedení a odpočatí jsme se po obědě nachystali na úplně poslední bitvu proti skřetům. Nakonec jsme všechno vyhráli, a potom jsme jako pyšní hobiti, všichni společně spálili prsten moci a užili si poslední chvíle v táboře s pizzou v ruce. 

Dobrou noc a zítra naviděnou, 

Vaši hobiti

Kontakty

Email:
Vedoucí BORu:
Magdaléna Jakešová
739 845 008
magdalena.jakesova@gmail.com
Číslo účtu:
1024347345/5500
IČ:
45248966

Klubovna

121.PS BOR
Jižní IV. / 10
Praha 4
141 00
mapa

Tábor

LT 121. PS BOR
Líšnice - Račovice
okres Ústí nad Orlicí
561 84