BOR

Přihlášení:

Přihlásit

Partneři:

Táborová kronika 2020:

29.6.2020

Naši milí rodiče,

posíláme první pozdrav z našeho dobrodružství v Líšnici. Hned po příjezdu do tábora jsme zjistili, že naši louku chce obsadit zlý sedlák, který se ale bojí dětí, a proto na nás nemůže. Rozhodl se proto, že bude měnit dějiny. Naším úkolem během celého tábora bude pomocí stroje času, který jsme si večera vyrobili, tyto dějiny napravovat. Rozdělili jsme se na týmy, ve kterých se budeme snažit různé historické události zachránit.  Dnes jsme se setkali s první neplechou, kterou sedlák udělal. Sebral totiž Praotci Čechovi hůl a ten kvůli tomu nemohl vylézt na Říp. Naším úkolem proto bylo podniknout praotcovu cestu, splnit na ní nelehké úkoly a získat hůl zpět. Poté jsme mu ji museli co nejrychleji doručit.

 Při cestě a při prvním dni nám svítilo sluníčko, takže jsme si užili jak hry, tak i koupání v Orlici. Dnes nám počasí bohužel tolik nepřálo, ale my jsme se ukázali jako opravdoví táborníci a užíváme si hry i přes déšť.  Moc se těšíme, až budeme zažívat nová dobrodružství a brzy se Vám zase ozveme.

Vaši táborníci.

2.7.2020

Opět zdravíme rodiče z našeho putování časem v Líšnici.

V úterý nás stroj času přenesl za kupcem Sámem, kterému z jeho žezla zmizely drahé kameny a my jsme se během celého dne snažili mu je pomoci získat zpátky. Nejprve jsme se snažili kreslit umělecká díla, která jsme odpoledne přeprodávali na velkých trzích. Vše dopadlo dobře a Sámo získal své diamanty zpět.  Ve středu ráno jsme potkali zmateného Cyrila, kterému utekl jeho bratr Metoděj a my jsme se snažili mu ho pomoci najít. Putovali jsme za hranice našeho tábora, a to konkrétně do obce Pastviny, kde jsme se projeli na bobové dráze a také jsme se pořádně vykoupali v místní přehradě. Protože jsme se ukázali jako správní putovatelé a ušli jsme opravdu velký kus cesty, byla opět historie napravena, Metoděj nalezen a Hlaholice se tak dostala do Čech. Ve čtvrtek ráno jsme se setkali se Svatou Ludmilou, které náš nepřítel, zlý sedlák, vzal manžela Bořivoje. Kvůli tomu nepřijde na svět jejich vnuk, Svatý Václav. Proto byla i čtvrteční náprava velmi náročná a důležitá, dopoledne jsme soutěžili v týmech a hledali manžela pro Ludmilu. Odpoledne jsme zdokonalovali naše individuální schopnosti. Sice se nám naše soutěžení snažil překazit déšť, ale nás nic nezastaví a užíváme si soutěže za každého počasí. Posíláme pusu, Vaší záchranáři času. 

7.7.2020

Zdravíme rodiče z našeho cestování časem.

Za dobu, co jsme se neozvali, jsme zvládli napravit velké množství chyb v historii a zároveň jsme si užili spoustu zážitků. V pátek jsme zachránili Karla IV., kterému zlý sedlák uškodil v čase a my jsme museli pomoci zachránit tajnou přísadu do Karlova mostu. Byla to vejce, které sedlák uvařil natvrdo a Karel je tak nemohl přidat do mostu. Celý den jsme hráli hry a snažili se, aby byla historie napravena. O víkendu jsme zachraňovali nejprve Jana Husa a poté Jana Žižku, i jim jsme pomohli jejich trápení odstranit. V neděli večer jsme se rozdělili na dvě skupiny, a to mladší a starší. Starší skupina odešla na puťák, kde si následující dva dny užili lezení po skalách, chození, krásné výhledy na úplněk a otužování v místní říčce. Mladší si zatím užívali hry v táboře a v úterý výlet na tvrz Orlice. V úterý večer se puťáci vrátili do tábora a od středy si užijeme opět zábavu společně. Brzy se zase ozveme a už se na Vás těšíme. Vaši táborníci. 

Kontakty

Email:
Vedoucí BORu:
Magdaléna Jakešová
739 845 008
magdalena.jakesova@gmail.com
Číslo účtu:
1024347345/5500
IČ:
45248966

Klubovna

121.PS BOR
Jižní IV. / 10
Praha 4
141 00
mapa

Tábor

LT 121. PS BOR
Líšnice - Račovice
okres Ústí nad Orlicí
561 84