BOR

Přihlášení:

Přihlásit

Partneři:

Táborová kronika 2018:

30.6.2018

Naši milovaní rodiče,

dnes v odpoledních hodinách jsme dorazili na místo určení. Mnozí z vás si určitě myslí, že to je

Říše divů.

Nenechte se ale mýlit! Dnes jsme jakožto Alenky dorazili na zahradní slavnost. Vše ale nasvědčuje tomu, že zítra se stane něco podivného a my se možná do Říše divů opravdu dostaneme! Začínáme se zabydlovat ve svých králičích norách, které budou dalších 14 dní naším přístřeším. Jak po cestě, tak tady na místě nebo při první společné večeři se už seznamujeme s novými kamarády a těšíme se na první noc.

Brzy se vám zase ozveme,

Vaše Alenky!

2.7.2018

Zdravíme naše rodiče,

jak jsme předvídali, tak se také stalo. Včera ráno jsme se vydali na prozkoumávání okolí, když v tom najednou jsme se ocitli u velké králičí nory, kterou jsme všichni propadli do Říše divů! Naštěstí tam na nás čekaly 4 bytosti – Kloboučník, houseňák Absolem, kočka Šklíba a bílý králík. Ti se nás ujali a seznámili nás s ostatními obyvateli říše. Losem divotvorných karet jsme byli rozděleni do 4 týmů, ve kterých budeme příštích 14 dní soutěžit. Hned ten den jsme již vyzkoušeli týmovou spolupráci v prvních soutěžích. Dnes jsme byli od rána pilně zaměstnáni, nejprve jsme bojovali proti vojskům Srdcové královny, poté jsme uklízeli v Říši divů a po výborném obědě jsme se společně v týmech snažili splnit nelehké úkoly.  Brzy se vám zase ozveme!

Vaše milované děti alias Alenky.

4.7.2018

Naši milovaní rodiče.

Opět se Vám ozýváme z Říše divů. Máme za sebou opět 2 dny plné dobrodružství. Včera jsme zápolili v mnoha soutěžích, nejprve jsme se snažili dostat do hradu Srdcové královny, kam jsme museli jako suvenýr přinést podložky pod nohy, poté jsme hledali cesty do hradu a hodně jsme bloudili kvůli vojákům.  Po výborném obědě jsme se zdokonalovali v individuálních schopnostech a u toho jsme podstoupili krvavou lázeň. Dnes jsme se rozdělili do dvou skupin, ve kterých jsme podstupovali náročné výlety. Ti mladší se vydali za zvířátky  a starší se vydali na zříceninu Kyšperk a poté zakotvili ve vodách Letohradského bazénu. Teď už tvrdě spíme a těšíme se na další dobrodružství!

Vaše milované děti.  

7.7.2018

Naši milovaní rodiče,

máme pro Vás další zprávu z Říše divů! Ve čtvrtek jsme se po středečních výletech opět usídlili v táboře, kde jsme hráli spoustu her. Jako první jsme měli za úkoly nasbírat byliny a brouky pro Bílou královnu, která z nich poté mohla vyrábět lektvary. V horkém odpoledni jsme se vrhli do řeky, kde jsme hráli týmovou hru a po té jsme se sami užili vodních radovánek. Tento krásný den jsme zakončili společným táborákem.

Nadcházející den jsme museli sehnat co nejvíce prapodivných věcí do batohu, poté jsme při odpočinkové hře nabírali síly na odpoledne, které nám ale bohužel překazil déšť. Proto jsme ho společně strávili v našem velkém stanu, kde jsme si nejdříve testovali vědomosti a poté štěstí při záchraně Bílého králíka z vězení. Následovala kreativní chvilka, při které jsme v lese vyráběli sídla pro Bílou královnu.

Dnes máme celý den sportovní zápolení, které doplnil tým Říše divů. Celý den máme krásně počasí, a tak nám nic nebrání, abychom podávali co nejlepší výkony.

Brzy se Vám zase ozveme! 

9.7.2018

Zdravíme z Říše divů na zem naše milované rodiče!

Jako vždy vám posíláme zprávu z našeho zápolení proti Srdcové královně. Po sobotním sportovním turnaji jsme se opět vrhli  do boje. V noci jsme měli procházku, abychom poznali nejen noční Říši divů, ale také v sobě nalezli odvážného ducha. Včera jsme hráli v lese 2 velké hry proti královniným vojskům. Dnes jsme začali slunečný den získáváním znalostí, které využijeme nejen v celotáborové hře, ale i v životě. Poté jsme hráli další velkou hru v lese. Nyní připravujeme scénky ze života obyvatel Říše divů. Scénky si zahrajeme večer u táboráku a jsme zvědaví, jak si s tím poradí ostatní týmy.

Těšte se na další zprávy od nás!

Vaše děti z Říše divů

12.7.2018

Posíláme další pozdrav z Říše divů!

Poslední dva dny jsme přípravy do boje proti srdcovým vojákům odložili a vydali se na prozkoumávání okolí. Starší skupina se vydala na dvoudenní výpravu, při které viděli a zažili nejen spoustu zajímavých věcí, ale také si otestovali svou vytrvalost a noc strávili na zřícenině hradu Žampach. Mladší skupina zůstala v úterý v táboře, kde si užili spoustu zábavy a ve středu vyrazili do nedalekého města Žamberk, kde navštívili městské muzeum s výstavou o lesnictví a myslivosti. Dozvěděli se spoustu užitečných informací. Po cestě zpátky měli ještě krásný rozhled na okolí z rozhledny Rozálka.  Večer po návratu starších všichni ulehli do postele a spali až do dalšího rána. Dnes ráno jsme lovili zvířátka v lese. A pokračujeme v dalších hrách. Musíme se velmi snažit, abychom naše týmy dovedli k vítězství.

Posíláme pusu! 

Kontakty

Email:
Vedoucí BORu:
Magdaléna Jakešová
739 845 008
magdalena.jakesova@gmail.com
Číslo účtu:
1024347345/5500
IČ:
45248966

Klubovna

121.PS BOR
Jižní IV. / 10
Praha 4
141 00
mapa

Tábor

LT 121. PS BOR
Líšnice - Račovice
okres Ústí nad Orlicí
561 84