BOR

Přihlášení:

Přihlásit

Partneři:

Táborová kronika 2016:

2.7.2016

Vážení rodiče,

   posíláme vám zprávu z daleké Olympie, kam jsme dnes doputovali. Včerejší příjezd do olympijské vesnice byl klidný, po příjezdu nás stihl malý déšť. Věci nám nezmokly a my jsme se mohli vydat prozkoumat zdejší okolí. Byli jsme seznámeni se základními místy a pravidly, kterými se budeme po dobu olympiády řídit. Poté jsme výborně povečeřeli a sledovali slavnostní zapálení olympijského ohně a mohli jsme jít spát. 


   Ráno jsme se hned po snídani vydali na první hru, kde jsme si vybrali sporty, které budeme představovat. Poté jsme byli rozdělení do olympijských týmů, vymysleli jsme hymny, hesla a cíle. Hned na to jsme si vyzkoušeli své týmové schopnosti a to hned třemi hrami. Odpluli jsme do prvních olympijských her konaných v Olympii. 

O dalším dění vás budeme informovat v příštích dnech.

S láskou vaše olympijské děti!

6.7.2016

Vážení rodiče,

   ozýváme se vám z naší olympijské výpravy, tentokrát z olympijských her v Londýně 2012. Navštívili jsme už olympijské hry v městě andělů Los Angeles (1971), tam jsme potkali divoké opice a všichni prošli očistou těla i duše. Také jsme soutěžili každý sám za sebe a za to jsme dostali spoustu medailí a cen.

   Zkusili jsme si i cestování do budoucnosti. Navštívili jsme totiž olympijské hry v Rio de Janeiro. Tam jsme lovili nezkrotné kapibary a poté jsme se dostávali těžko cestou z džungle. Pak jsme ještě na brazilské burze obchodovali s olympijským zbožím.

   Včera v noci jsme absolvovali stezku, kde jsme ukázali, že i odvahy máme na rozdávání.

   Všem rodičům posíláme obrovskou pusu a brzy se vám zase ozveme. 

8.7.2016

Vážení rodiče,

včera jsme se vrátili v čase o dva tisíce let nazpět a podnikli průzkumné výpravy. Naši nejstarší olympionici se vydali prozkoumat vojenskou tvrz Bouda, cestou využili své čerstvě nabušené svaly a pomohli místním nasbírat dříví, aby olympijský oheň stále plál. Mladší se oproti tomu vydali do zámku Častolovice, kde viděli spoustu známých i neznámých zvířat. Dnes jsme absolvovali soutěže, jak vědomostní, tak sportovní. Naše výkony jsou velmi vyrovnané, my se snažíme a vůbec nezlobíme.

Vaše milované děti

10.7.2016

Naši milí rodiče,

   během posledních dvou dní jsme procestovali dvě další olympiády. Olympiádu v Soči 2014 a ve Vancouveru 2010. Poznali jsme tak i dvě krásné země a spoustu nových sportovců.

   V sobotu jsme dokonce celý den s nimi sportovali, hráli jsme fotbal, přehazovanou, ringo a vybíjenou. Turnaje byly velmi vyrovnané a soutěžila proti nám i olympijská a paralympijská reprezentace vedoucích. Ti nám zároveň předvedli bojový tanec Haka a nám  všem se to moc líbilo.

Den poté jsme lovili zvířata v kanadských lesích. Odpoledne jsme šli na nedalekou výpravu. Zkusili jsme si lukostřelbu a dozvěděli jsme se o tomto druhu sportu spoustu zajímavých věcí. Po tak náročném a horkém dni nesměla chybět koupel v Orlici, výborná večeře a pak už jen zasloužený spánek. Už se na vás těšíme a posíláme spoustu pozdravů z naší olympijské vesnice!

12.7.2016

Naši rodiče,

   posíláme další zprávu z naší olympijské výpravy. Tyto dva dny byly velmi náročné, snad se do tohoto psaní všechno vejde. Jeden den byl velmi horký, a proto jsme byli celý den ve vodě. Dopoledne jsme hráli hry v řece, například sběr kamení a pouštění lodiček. Odpoledne jsme strávili také ve vodě, ale ne hraním. Čekala nás opět olympijská očista těla i duše. Mezitím jsme zároveň soutěžili jako jednotlivci, za což jme opět dostali spoustu medailí a sladkých odměn.

   Druhý den jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ti starší se vydali na tzv. puťák. To byla výprava s krosnami, kde jsme poznávali okolní přírodu, sžívali se s ní a přespávali v lese. Nejdříve jsme se autobusem přesunuli do Dolní Moravy, odkud jsme šli na krásnou výpravu na Kralický Sněžník. Odtud jsme kus sešli a utábořili se v lese.

   Druhá skupina se vydala do Žamberka do aquaparku. Tam si užili den plný slunce a vody, pořádně se vyřádili na tobogánu a vyhřáli se ve vířivce. Ti se vyspali na rozdíl od první skupiny ve stanech a další den měli také odlišný program. Ale o tom až v další zprávě. Už se na vás těšíme, vaše milované děti.

14.7.2016

 Milí rodiče,

   posíláme další zprávu. Dnes už jsme zase všichni dohromady. Celý den nám tu sice pršelo, ale my jsme si poradili, hráli jsme hry v našem velkém stanu a moc nás to bavilo. Hráli jsme hry jako riskuj, kufr nebo piškvorky. Takže jsme si ukázali, že jsme šikovní nejen ve sportu, ale i ve vědomostech. Odpoledne jsme se ale opět vrátili k běhací hře a to k motokrosu.  Tato hra nás po dni fyzického nicnedělání sice trochu unavila, ale také moc bavila. A večer jsme si zkusili, jaké to je v opravdovém casinu. Soutěžili jsme u různých stánků, za to si vydělávali olympijké šušně a za ně jsme si kupovali spoustu sladkostí.

   Ještě vám stručně popíšeme včerejší den. To jsme byli ještě rozdělení na dvě skupiny. Ti starší (puťáci) se po ranním probuzení v přírodě vydali s krosnami na cestu a přejeli autobusem do Žamberka, kde navštívili aquapark. Mladší v táboře dělali spoustu zajímavých věcí jako např. stavění olympijských budov nebo hraní na broučky.

Zítra už nás čeká poslední den a my jsme všichni zvědaví, která ze skupin vyhraje. Ale nejvíce už se těšíme na vás. Vaše milované děti.   

Kontakty

Email:
Vedoucí BORu:
Magdaléna Jakešová
739 845 008
magdalena.jakesova@gmail.com
Číslo účtu:
1024347345/5500
IČ:
45248966

Klubovna

121.PS BOR
Jižní IV. / 10
Praha 4
141 00
mapa

Tábor

LT 121. PS BOR
Líšnice - Račovice
okres Ústí nad Orlicí
561 84